Neden Polikarbonat Ürünler Kullanmalıyız? Yorum Yaz

Polikarbonat plastikler (PC), termoplastik grubundan yani erime noktasına kadar ısıtılıp- soğutulduklarında bozulmayan, degğşim göstermeyen plastiklerdir. Termoset plastiklerin aksine defalarca erime sıcaklığına getirilip farklı şekillerde soğutulabilirler. Saydam olaması sebebiyle cama alternatif olarak endüstri ürünlerinin bir çoğuda kullanılan polikarbonat camdan daha dayanıklı ve hafif bir yapısı bardır. Bakteri barındırmaması gıda sektöründe kullanılmasına imkan sağlar. Sürekli ve tekrar kullanımda polikarbon plastikler yıpranmazlar. Güneş ışığından ekilenmedikleri için renkleri solmaz.

Temiz, sağlıklı ve ekonomik polikarbonat plastik ürünler gıda saklanmasında ve sunumunda bir çok kullanım seçeneği sunmaktadır. Kolay şekil aldıkları ve dayanıklı oldukları için farklı modellerde tabak, saklama kabı, şişişe ve bardak imalatında çokça kullanılmaya başlamıştır. Isıya dayanıklı oldukları için (-40 c / +120) mikrodalga fırınlarda yiyeceklerin ve içeceklerin ısıtılmasında da kullanılılırlar. Polikarbonat tabak ve bardaklar bulaşık makinasında yıkandığında mekanik zarara maruz kalmadıgı için defalarca kullanılabilmektedirler. Yiyecek ve iceceklerin uzun sureler saklanmasının gerektiği koşullarda içine konulan gıdalara koku vermeyen ve tazeliğini koruyan polikarbonat plastikler saglam oldukları için yiyecek ve içecekleri mekanik zararlardan da korur. Şeffaf bir görünüme sahip(ışık geçirgenlik indeksi %90) polikarbonat saklama kapları yiyecek ve içeceklerin pazarlanmasında müşterinin görme merakına gidererek onların memnun ve güvenerek gıdaları görerek almalarını saglar. İstenirse renklendiren bu saydam malzeme güneşin zararlı etkilerinin gıdalara yansımasını engellerler. Ayrıca bu renklendirme sayesinde pazarlanan gıdaların müşterilerin göz zevkine hitab ederek ürünlerin raflarda daha çok kendisine eğilim uyandıran ürün teşhirini sağlarlar.

Polikarbonat, yerlerine kullanıldığı başka materyellerle karşılaştırıldığında üretim maliyeti çok düşük olduğu için kullan- at tarzı yiyecek içecek sunum kaplarında hijyen ve maliyet sorunlarına çözüm olur. Geri kazanımı %100 olduğu için enerji tasarrufu saglamaktadır. 1 ton atık geri dönüşümünde 14000 kw saat enerjiden tasarruf edilmiş olur. Özellilerinden bir tanesinide hafif olması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALIŞVERİŞ SEPETİ

close