Neden Karton Bardak Kullanmalıyız? Yorum Yaz

Karton bardak, tek sefer kullanımlık sınıfındaki ürünler içerisinde en sağlıklısıdır. Plastikde olduğu gibi kokuyu ve barındırdığı kimyasalları içine konulan sıvıya aktarmaz. Özellikle sıcak içeceklerde hijyeni ve sağlığı birlikte barındıran tek üründür. Bardak kaplamasında kullanılan polietilen sızıntıyı önleyerek içeceklerimizi korur. Tekrar kullanılmaması içecek tüketiminin yogun olduğu ofis, kafe, okul gibi ortamlarda hijyen sağlar.

Temininin kolay olması ve fazla yer kaplamaması sebebi ile pratiktir. Cam bardaklardaki kullanım hassasiyetinin aksine fazla özen göstermeksizin park, bahçe ve piknik gibi dış mekanlarda kullanım kolaylığı sağlar.Doğanın sağlığınıda gözeten kağıt bardak tekrar dönüştürülebilir ve çabuk çözünebilir olması sebebiylede tercih edilir. Plastik bardakların dogada yok olması cok uzun yıllar gerektirmektedir.Reklam ve promosyon aracı olarakta kullanılan karton bardak firmalar için sonsuz seçeneklerin uygulanmasına imkan sağlar. Ayrıca ekonomik olaması sebebiyle geniş kitlelere kolayca istenilen mesajı vermek için ulaşabilir.Karton bardak üretimindeki düşük maliyette muadilleri arasında onu öne çıkaran etkendir. Bu etken karton bardağı toplumun farklı gelir düzeyine sahip bireylerine ulaşmasını saglar. Sıvı tüketiminin yogun oldu mekanlarda enerji, iş gücü ve su tasarrrufu saglar. Günümüzde bir çok kamu kurum ve özel teşebbüs bu sayede ciddi tasarruflar sağlamış yada hizmet kalitesini artırmıştır. Otobüs firmaları karton bardak sayesinde seyahat esnasında sıcak içecek ikramlarına başlamışlardır.

Görünen odur ki bir tabiat harikası olan ağaç ürünü kağıt, kullanılmaya başladığı ilk çağın sonlarından bu yana yani modern çağa vazgeçilmezliğini korumak için çok farklı şekillere bürünmüş ve elimizde olmayı başarmiştır. Bazen bir anlaşma metni, bazen unutulmaz anların koruyucusu fotoğraf, bazen de bizi sonsuz ufuklara götüren bir kitap ve yanında sıcak kahve bardağı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALIŞVERİŞ SEPETİ

close